O czym jest książka pt. ”Teściowe w tarapatach” Aleka Rogozińskiego?

Lubisz komedie z wątkiem kryminalnym? Jeśli tak, to na pewno wpadła Ci w ręce już jedna z książek Alka Rogozińskiego. A jeśli jeszcze nie interesujesz się tym gatunkiem – spróbuj! Zwłaszcza teraz, gdy aura za oknem i okoliczności pandemii politycznej mogą być przygnębiające. Odrobina humoru nie zaszkodzi, a dość duża dawka ma właściwości lecznicze. Warto sięgnąć po najnowszą opowieść Rogozińskiego ”Teściowe w tarapatach”.

Co znajdziemy w książce?

Znajdziesz w niej to, czego byś oczekiwał od śmiesznego kryminału, czyli:

  • szaloną akcję,
  • pomysłowe sytuacje,
  • zaskakujące wydarzenia,
  • rozbrajającą językową kpinę charakterystyczną dla autora.

To może być morderstwo, międzynarodowa przygoda, śmieszne ucieczki i pościgi, a przede wszystkim teściowe.

Kim są bohaterki kryminału?

Oczywiście, w kryminalnej literaturze było niezliczone tłumy starszych pań, jak jedna z najsłynniejszych, niezapomnianych królowych, panna Marple z powieści Agate Christie. Maja i Kazimiera opisane przez Rogozińskiego są wyjątkowe. Przede wszystkim dlatego, że są połączone, jak Flip i Flap. Maja to prawdziwie nowoczesna, atrakcyjna i wysportowana teściowa, o zdecydowanych liberalnych poglądach, uczestnicząca z godnym podziwu entuzjazmem w działaniach, które wyrażają myśl o wolności i tolerancji. Z kolei Kazimiera to kobieta o niewątpliwie tradycyjnych poglądach, odpowiednich proporcjach, miłośniczka szarych ubrań, osoba bardzo pobożna, słuchaczka katolickiego radia. Obie panie są dużo więcej niż zwykle. Tak naprawdę nie mają ze sobą nic wspólnego poza małżeństwem tych dzieci. I tu dochodzimy do drugiego elementu, który wyróżnia Maję i Kazimierę na tle starszych kobiet – bohaterek powieści, zwłaszcza opowiadań z detektywami.

Co się przydarza bohaterkom książki?

Jakie problemy napotykają nasze bohaterki w książce pt. ”Teściowe w tarapatach”. Maja i Kazimiera odbywają wspólną, relaksującą wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Czy ktoś mógł wpaść na bardziej diaboliczny pomysł? Oczywiście, panie miały inny pomysł na ten wyjazd. Pierwszym był wypoczynek w SPA i degustacja napojów bezalkoholowych w tutejszych winnicach, drugim opracowano plan zwiedzania ołtarzy maryjnych. A może przynajmniej w jakimś stopniu oba cele wyjazdu mogłyby zostać osiągnięte, gdyby ich planów nie przeszkodził zaskakujące wydarzenie, czyli krwawe morderstwo. Jak możesz się domyślić, to morderstwo. W sumie podejrzenie padło na Maję i Kazimierę, zmuszając je do nieoczekiwanej ucieczki.

Obraz senivpetro - pl.freepik.com